merhaba sevgili not tutamayan

Biz hangi yaştan beri öğretmenlerimiz anlatırken not tutmaya çalışıyoruz tam anımsayamadım. Anımsayan var ise bir yorum yazsa keşke. Benim sorunum defterlerimi ve kalemlerimi çok sevmemdi. Eğri büğrü bir şeyler yazınca sinir oluyordum. Ama dinlerken not tutmak de böyle bir şey biraz diye düşünürdüm.

Defterlerim, Melis Baloglu

Neyse, güzel defterlere kıyamıyorum. Onlara iyi muamele etmek için özenle masaya seriyorum. Kalemler ordumu diziyorum derken kafamda büyük bir boşluk oluyor. E tabi böyle iş mi olur. Gel zaman git zaman cebime sıkışan defterler, evde duran defterler, her çantaya bir defter gibi bir hazine büyüdü. Kırışanlar, buruşanlar oldu, en güzelleri de onlar oldu. Kitaplar da nasibini aldı bu telaşlı düşünme halinde. Onların da satırlarının altını çizip, kenarlarına çiziktiriyorum, yazıyorum – ondan kimilerini ödünç veremem, anlayın beni 🙂 – sayfaların aralarında yapraklar kuruyor, post-itler uçuşuyor.

Ben böyle yaşarken, deftersiz her gördüğüm kişiye görünce şaştım tabi. Hadi diyelim ajanda yok, telefona not alıyoruz. Alışverişe çıkılacak, telefona not ekliyoruz. Peki bazen karalamak gerekmiyor mu yahu? Hani küçükken ilkokul sıralarını karalıyordunuz, ne oldu size? Kendi fikirlerimizi karalamaktan vazgeçmesek keşke. Belki çok büyüdük, alışkanlık edinmedik gözden kaçtı diyelim bütün bunlar. Geri dönmek için şans hep var. Belki buralardan başlarsınız. Hızlı not tutmaya çalışırken karalamayı deneyin!

http://sunnibrown.com/

http://sunnibrown.com/doodlerevolution/

http://www.danroam.com/show-tell/  

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: