Açık Stüdyo

13872919_578214222360720_3683299135829596619_n

Logo tasarım, Nergis Öztürk / kaynak: facebook sayfası

İzmir’de güzellemeler oluyor! Şimdilik Facebook sayfalarından gördüğüm kadarıyla yeni bir açık performans sanatı mekanı kuruluyor. Kendi sözlerinden;

Açık Stüdyo, performans sanatlarına yeni bir alan açmak niyetiyle 2016 yazında İzmir’de kuruldu.
Eser üretimi ve sunumu, izleyici geliştirme, eğitim vb. alanlarda farklı olasılıklara, işbirliklerine ve arayışlara açık olma ilkesiyle yola çıkan stüdyo kendini bir performans araştırmaları merkezi olarak tanımlamaktadır.
Şafak Ersözlü ve Bahar Nihal Ersözlü’nün 2006 yılından bu yana İstanbul ve İzmir’de sürdürdükleri çalışmaları bir merkezde toplama ihtiyacından doğan Açık Stüdyo, budalasultan ve Sanatta Görünürlük Festivali – İzmir kolektiflerinin üretimlerine ev sahipliği yapacağı gibi tüm disiplinlerden sanatçıların çalışmalarına açıktır.
Açık Stüdyo’nun etkinlik alanları öncelikli olarak performans (çağdaş dans, tiyatro, müzik ve inter/multidisipliner performans) üretimi ve sunumu, etkinlik (festival, seminer, panel vb.) yönetimi, eğitim (çağdaş dans, oyunculuk, performans tasarımı, tai chi vb.) ve tematik (grup dinamiği, beden farkındalığı, etkin iletişim vb.) atölye çalışmalarından oluşmaktadır. Bu alanların süreç içinde gelişecek işbirlikleri doğrultusunda çeşitlenmesi planlanmaktadır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: