Things İzmir Sosyal Değişim Hikayelerini Görselleştirme Buluşması

Things’ten alıntı;

Bir STK çalışanı, aktivist, tabandan gelen topluluk/oluşum, sivil insiyatif/platform üyesi, sosyal girişimci veya gönüllü olabilirsin. Senin için değerli olan, yüreğini, emeğini koyduğun, seni heyecanlandıran, üzen, sevindiren, kaygılandıran, coşku duyduran hikayelerin var. Bu hikayeni anlatmak her zaman o kadar basit değil hatta nereden başlamalı sorusu bile bazen zor geliyor olabilir. İşte tam bu noktada davetimiz sana! Gel hikayelerin üzerine çalışabileceğin ve ardından bu hikayeleri görselleştirebileceğin bir alan açalım.

Görselleştirme alanında çalışan, görselleştirmenin hikayeleri görünür kılmadaki gücüne tekrar ve tekrar şahit olmuş, sahada olan sosyal değişim hikayelerinin görselleştirilmesine katkıda bulunmak isteyen biriysen eğer davetimiz sana. Sahada gerçek olan ve hayatlarımızı etkileyen bu hikayelerin görselleştirilmesi için sana ihtiyacımız var.

Nasıl mı olacak peki bu?

28 Kasım Cumartesi günü 12:00-17:00 arası bir araya geleceğiz. Topluluk için açılan bu alan 2 bölümden oluşacak:

İlk bölümde STK çalışanı, aktivist, tabandan gelen topluluk/oluşum, sivil insiyatif/platform üyesi, sosyal girişimci veya gönüllü olan kişiler kolaylaştırıcıların desteği ile sosyal değişim hikayeleri üzerine çalışacaklar. Hikayelerini anlatılır kılacak ve bu hikayeleri hangi platformlar aracılığıyla anlatabileceklerini keşfedecekler.

İkinci bölümde ise seçtiğimiz görselleştirme platformları (fanzin, infografik, harita, poster ve video) etrafında küçük gruplara ayrılacağız. Bu küçük gruplarda hikayelerimizi görselleştirmeye başlayacağız.

Gün sonunda anlatılabilir hikayelerimiz dilimizde, görselleşmiş hikayeler elimizde, öğrendiğimiz görselleştirme yetenekleri cebimizde ve kurduğumuz yeni ilişkilerin desteği yanımızda hikayelerimizi anlatmaya ve ilham vermeye devam etmek için yola devam edeceğiz.

Peki topluluk için açılan bu alanda bizleri kimler kolaylaştıracak? Yine topluluktan hali hazırda tanıdığımız veya henüz tanımadığımız arkadaşlarımız diyelim. İnanıyoruz ki topluluk olarak birbirimize yeteriz. Kolaylaştırıcıların kimler olacağını çok yakında sizlerle paylaşıyor olacağız.

Nasıl katılacaksın?

Katılmak için bağlantıdaki (http://goo.gl/forms/gQnFulZWMx ) anketimizi doldurman yeterli.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: